Drodzy Mieszkańcy,
Z uwagi na obecnie panujące tropikalne warunki, uprzejmie przypominamy, że nasza wodociągowa „złota rzeka” ma swoje granice.
Sieć niestety nie jest magiczną fontanną bez dna – jeśli wszyscy w jednym momencie zaczną podlewać trawniki,
myć samochody i napełniać baseny dla gumowych kaczuszek… to ciśnienie w rurach spadnie szybciej niż śnieg w lipcu.
Dlatego z wielkim szacunkiem prosimy:
-Nie podlewajmy ogródków – trawa poradzi sobie lepiej niż niejeden z nas po saunie.
-Odłóżmy mycie aut – błoto teraz to styl eko!
-Nie napełniajmy basenów, które później służą głównie komarom i gumowym kaczuszkom.
-Nie pierzmy pięć razy dziennie – szanujmy każdą kroplę wody jak złoto.
-Zwierzaki też zrozumieją – kąpiel raz na jakiś czas to nie tragedia
Pamiętajmy, że jeśli zużycie wody przekroczy możliwości sieci, może dojść do drastycznego spadku ciśnienia… a w skrajnym przypadku nawet do kompletnego jej braku. A wtedy zamiast letniego relaksu czeka nas seria „Suchość. Zemsta rur.”
Ale! Jeśli wszyscy się postarają, trochę ograniczą luksusy wodne, to i wszystkim będzie łatwiej i przyjemniej.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę – razem damy radę nawet największym upałom!
Z wodą i humorem – POMAK
A już całkiem serio: Z powodu wysokich temperatur apelujemy o oszczędzanie wody. Nadmierne zużycie może spowodować spadek ciśnienia w sieci wodociągowej,
a nawet brak dostępu do wody (co już czasowo występuje w wyżej usytuowanych budynkach w Czerwieńsku pomimo właściwych parametrów w sieci wodociągowej a co za tym idzie w SUW).
Dodatkowo informujemy, że wczoraj odnotowano znaczące spadki ciśnienia w miejscowości Płoty.
Sytuacja ta była spowodowana bardzo wysokim poborem wody, przez co hydrofornia pracowała na granicy swoich możliwości i chwilowo nie nadążała z utrzymaniem odpowiedniego ciśnienia w sieci.
Ograniczając zużycie wody, zapewniamy stabilny dostęp do niej dla wszystkich mieszkańców.



